5 ciekawostek o kawie, o których mogliśmy nie słyszeć

Uwielbiana przez wielu z nas kawa swoją nazwę zaczerpnęła z arabskiego słowa “kaweh”. Oznaczające siłę i witalność słowo doskonale oddaje charakter czarnego pobudzającego napoju. W niniejszym artykule dostarczamy kawowych ciekawostek, które sprawią, że pokochamy smak i zapach małej czarnej. Co jeśli już ją uwielbiamy? Nic nie szkodzi, aby powiększyć wiedzę o ulubionym aromatycznym napoju.

Kawa – ciekawostki o jednym z najbardziej ulubionych napojów świata

Co łączy ropę naftową i kawę? Oba te produkty stanowią najpopularniejsze towary handlowe świata. Spożywana przez miliony ludzi każdego dnia kawa to absolutnie jeden z najpopularniejszych napojów, który pobudza do działania, wzmaga koncentrację oraz redukuje uczucie zmęczenia. Filiżanka aromatycznego espresso potrafi nie tylko postawić na nogi, ale również mieć prozdrowotne działanie. Na co pomaga kawa? Kawa, a w zasadzie zawarta w niej kofeina to doskonały środek na podniesienie tempa przemiany materii, tym samym mogą ją stosować osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy. Oprócz tego, sięgając po małą czarną, poprawimy krążenie krwi, a także zmniejszymy ryzyko depresji.

Co kawa mówi o Tobie? Więcej niż się wydaje!

Sięgając po filiżankę ulubionej kawy, możemy zupełnie nieświadomie przekazać wiele informacji o naszej osobowości. Jak się okazuje osoby sięgające, np. po espresso to osoby niebojące się wyzwań i zawsze dążące do wyznaczonego celu, a sympatycy zwykłej wersji tego napoju są bardziej bezpośredni. Jeśli natomiast wybieramy cafe latte, może to świadczyć o tym, że jesteśmy obdarzeni większą empatią i chętnie pracujemy w zespole, poświęcając czas innym. 

Popularne kawy w niskich cenach? Oto gdzie kupimy kawę Jacobs, Tchibo i Lavazza w promocji

Najdroższa kawa świata pochodzi z odchodów łaskuna. Ukrywający się pod nazwą kopi luwak luksusowy napitek to propozycja dla najbardziej wymagających kawoszy. Dla tych jednak, którzy nie chcą wydawać tysiąca euro za kawę, mamy dobrą wiadomość. Wysokiej jakości ziarna kawowca możemy znaleźć w produktach takich marek jak Tchibo czy Lavazza. Te natomiast możemy kupić w doskonałych cenach, np. korzystając z ofert sklepów internetowych. Wszystko to sprawia, że doskonałą kawę możemy zdobyć w równie świetnej cenie.